Psihoterapija v Novem mestu
“Valov ne morete ustaviti, lahko pa se naučite surfati.”
Jon Kabat-Zinn
Nudimo vam pomoč pri spoprijemanju z različnimi težavami in vam pomagamo na poti k doseganju kvalitetnejšega življenja.
Pomagamo vam pri:
– soočanju s stresnimi življenjskimi dogodki (ločitev, izgube, pomembnejše življenjske odločitve ipd.)
– težavah v odnosih
– strahu, tesnobi in paničnih napadih
– prekomerni žalosti
– izgorelosti
– nizkem samospoštovanju
– …
Pri delu uporabljamo znanja s področja psihologije in s področja več terapevtskih pristopov. Pri delu se opiramo zlasti na vedenjsko kognitivno terapijo in integrativno psihoterapijo.
Opomba: storitve so namenjene predvsem pomoči ljudem v duševni stiski. Ne izvajamo psihodiagnostičnega testiranja za namene ocene delazmožnosti, primernosti za določeno delovno mesto in podaljševanje vozniških dovoljenj.
Kako potekajo srečanja?
Na uvodnem srečanju se pogovorimo o vaših težavah in naredimo oceno stanja, na podlagi katere v nadaljevanju oblikujemo načrt in zastavimo cilje obravnave. Srečanja potekajo enkrat tedensko v našem UM centru Novo mesto (oziroma na dva tedna), kasneje pa se lahko ob izboljšanju stanja redčijo. Celotno število srečanj je težko napovedati, saj je odvisno od vrste in kompleksnosti težave ter od motivacije posameznika za spremembe.
Cenik storitve
Cena posameznega srečanja (50 min) je 60 eur.

O nas
Nastasija Mahne Kovač
Specializantka klinične psihologije
(trenutno na porodniškem dopustu)
Leta 2018 je zaključila drugo stopnjo bolonjskega študija psihologije. Tekom študija je večji del praktičnega dela opravila znotraj zdravstvene dejavnosti. V času absolventa se je zaposlila v šoli, kjer se izvaja prilagojen program z nižjim izobrazbenim standardom in posebni program vzgoje in izobraževanja, po končanem študiju pa je delo nadaljevala kot psihologinja pripravnica v zdravstvu. Leta 2019 je opravila strokovni izpit iz zdravstva, nato pa je leta 2020 pričela s specializacijo iz klinične psihologije. Je tudi članica Zbornice kliničnih psihologov (ZKP).
Že med študijem je pridobila prve izkušnje na področju pomoči ljudem v stiskah (spletna svetovalnica Kameleon, Zaupni telefon Samarijan, Svetovalnica »Pogovori se s študentom psihologije«, Center za socialno delo, SONČEK– Društvo za cerebralno paralizo, Zveza prijateljev mladine, Krizni center za otroke in mladostnike ter Svetovalni center za otroke, mladostnike in starše Maribor). Bila je tudi predsednica Društva študentov psihologije Maribor in demonstratorka na fakulteti.
Ves čas se strokovno izobražuje in izpopolnjuje. Poleg zaključenega Praktikuma II iz vedenjsko kognitivne terapije pri Društvu za vedenjsko in kognitivno terapijo, je zaključila tudi uvodni študij skupinske analize pri Inštitutu za skupinsko analizo in TA 101 trening iz transakcijske analize pri Inštitutu za integrativno psihoterapijo in svetovanje. Je tudi družinska mediatorka, terapevtka medicinske hipnoze in izvajalka treninga starševstva Neverjetna leta, ki je dokazano učinkovit program za preprečevanje in zgodnjo obravnavo vedenjskih težav otrok. Opravila je 8-tedenski tečaj na čuječnosti temelječe kognitivne terapije v okviru programa NARA.
Anja Cesar
Magistra psihologije
Leta 2019 je zaključila magistrski študij psihologije. Svojo poklicno pot je začela v zdravstvu, kot psihologinja pripravnica, kjer je spoznavala psihološko diagnostiko in podporo osebam z različnimi nevrološkimi stanji. Kasneje je nove izzive iskala na področju vzgoje in izobraževanja, kot izvajalka dodatne strokovne pomoči. Ob tem je svoje znanje nadgrajevala tudi na področju psihološke diagnostike in svetovanja otrokom in mladostnikom z učnimi, čustvenimi in vedenjskimi težavami. Večina njenih delovnih izkušenj je sicer vezana na delo v zdravstvu kjer se posveča duševnemu zdravju odrasle populacije.
V času študija je pridobivala izkušnje preko sodelovanja z različnimi prostovoljnimi organizacijami (Društvo Vita za pomoč po nezgodni poškodbi glave, svetovalnica Kameleon, Za otroke sveta). Aktivna je tudi na raziskovalnem področju. Sodelovala je v projektih usmerjenih na področje spolne krimialitete ter delovnega spomina, aktualno se posveča predvsem preučevanju sodobnih tehnik psihoterapije, temelječih na principih čuječnosti ter terapije sprejemanja in predanosti. Pri svojem terapevtskem delu spodbuja posameznike k vzpostavljanju ter vzdrževanju bolj funkcionalnih in zdravih vedenjskih vzorcev.
Svoje znanje stalno nadgrajuje s strokovnimi izobraževanji. Trenutno zaključuje študij integrativne psihoterapije na Inštitutu za integrativno psihoterapijo in svetovanje (IPSA). Je članica Slovenskega društva za integrativno psihoterapijo in transakcijsko analizo (SINTA) ter Zbornice kliničnih psihologov (ZKP). Pri delu uporablja sodobne, znanstveno utemeljene pristope, svoje znanje in spretnosti pa stalno izpopolnjuje tudi s pomočjo redne supervizije.